Akut Durumlarda Homeopati ve İlk Yardım Semineri

Admin 16 Ekim 2019 Duyurular
Hüma Çağlayan ile
Akut Durumlarda Homeopati ve İlk Yardım Semineri

 

AKUT DURUMLARDA HOMEOPATİ VE İLK YARDIM SEMİNERİ

“…nasıl ki kafa olmadan gözleri, vücut olmadan kafayı tedavi etmeye çalışmamalıysak, vücudu da ruh olmadan tedavi etmeye çalışmamalıyız. Yunanlıları tedavi eden doktorların pek çok hastalığın farkında olmamasının nedeni budur. Çünkü aslında ilgilenmeleri gereken bütünü görmezden gelirler. Bütün iyi olmadan parça da iyi olamaz. Çünkü vücut için ve insana dair her şey için iyi ve kötü önce ruhta başlar ve baştan gözlere olduğu gibi buradan yayılır…” SOCRATES (M.Ö. 469-399)

Homeopati , tüm dünyada en yaygın kullanılan ve WHO tarafından onaylanan 3 alternatif tedavi yönteminden biridir. 250 yıl kadar önce, Alman hekim Samuel Hahnemann (1755-1843) tarafından geliştirilmiştir DOĞAL,BÜTÜNSEL ve YAN ETKİSİZ bir tedavi yöntemidir.

Homeopati hastalığı değil, hastayı tedavi eder. Hastanın bozulan doğal dengesi tekrar eski haline getirilir. “Vücutta oluşan hastalıkların en iyi tedavi edicisi yine kendisidir” prensibine bağlıdır. Homeopati insan vücudunun kendi kendini iyileştirmesini esas alan bir tedavi sistemidir.

Homeopati, her türlü fiziksel rahatsızlıkta kullanılabildiği gibi ,ciddi kronik hastalıklarda, ruhsal bozukluklarda ve modern tıbbın hastalık kabul etmediği ya da çözümsüz kaldığı durumlarda doğumdan, ölüme kadar her yaşta hamilelerde dahi kullanılan bir yöntemdir. Homeopati ilkyardım seminerinin amacı homeopati hakkında bilgi vermek, evde, doğada ve seyahatte katılımcıların acil durumlarda, kendileri ,yakınları ve özellikle çocukları için homeopatiyi güvenli bir şekilde kullanmanın yöntemlerini öğretmektir.

Kış hastalıklarında (Soğuk algınlığı,nezle grip vb), çocuklar büyürken sık karşılaşılan hastalıklarda, ateş, yanıklar, böcek (arı,akrep vb) sokması, besin zehirlenmesi, kayıp/yas travmaları, sınav/sahne heyecanı , her türlü fiziksel travma /yaralanma, düşme,çarpma gibi akut durumlarda acil remedy kitleri ile homeopatik tedavi bilgilerini öğreneceğiz.

Eğitimde, 16 homeopatik remedy ve bilgileri anlatılacaktır.

Bu seminere önkoşul olmadan isteyen herkes katılabilir. Dileyen katılımcılar eğitim sonunda Acil Homeopatik Remedy Kitlerinden satın alabilirler.

Seminerin İçeriği:

Homeopati hakkında genel bilgi

Homeopatinin temel ilkeleri

Yasam gücü nedir?

Neden bütünsel ve yan etkisiz tedavi?

Hastalık nedir? Sağlık nedir?

Akut/ kronik hastalık nedir?

Homeopatik ilk yardım nedir? Homeopati hayat kurtarıcı olabilir mi? Yanınızda taşıyabileceğiniz 16 homeopatik remedy ve bilgileri

Remedyler

ACONITUM, ARNICA, APİS, ARSENİCUM , BELLODONA , BRYONİA , CHAMOMİLLA , HYPERİCUM , GELSEMİUM, LEDUM , İGNATİA , NUX VOMICA , PULSATİLLA , RHUS TOX , RUTA, STAPHİSAGRİA

Eğitmen: Hüma Çağlayan

Kurs tarihi :

23-24 Kasım 2019

10.00-18.00

Yer:

Aphrodite Yoga Merkezi

Cumhuriyet Bul.No:347 K:4 D.4 Alsancak İZMİR

Not:

Kişi sayımız sınırlı olduğu için kesin kayıtlarınızı önceden yaptırınız.

Kayıt ve Bilgi için:

Tel:05326933692 / 05337384459

HÜMA ÇAĞLAYAN KİMDİR?

1976 - İzmir doğumludur. 1997 yılında D.E.Ü İktisadi ve İdari bilimler fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında çalışma hayatına girerek uzun yıllar finans sektöründe çalıştı.
2004 yılında kendini tanıma ve şifalandırma üzerine çıktığı yolculuğunda Usui Reiki ile tanıştı. Usui Reiki, Kundalini Reiki ve Ra-Sheeba enerji sistemleri üzerinde master/teacher düzeyde eğitimlerini tamamladı.
İnsanı ruh, zihin ve beden ile bir bütün olarak ele alan Homeopati yöntemi ile kendi hastalığı sırasında tanıştı ve Homeopati alanında çalışmaya karar verdi. 2012 yılında Homeopati eğitimini tamamladıktan sonra Bankacılık sektöründeki görevinden ayrıldı.
Temel Homeopati eğitimini Rita Kaya ve Çiğdem Turgay’dan alarak, 2011 yılında tamamladı. Kate Birch ile homeopati aracılığıyla bulaşıcı hastalıklardan korunma ve aşının yan etkileri , Dr. Joseph Kellerstein ile Klasik Homeopathy Potensler ve Dr. Ulrich Koch'un Homeopati'de zihinsel ve ruhsal hastalıklar,Dr Farokh Master ile Homeopatide miazmalar konulu eğitim seminerlerine katılmıştır.
Şuan Homeopat kimliği ile hizmetlerini sürdüren Hüma Çağlayan aynı zamanda Organon Homeopati Derneği yönetim kurul üyesidir.

Yorumlar