Bireysel ve Kurumsal Koçluk Çalışmaları

Koçluk,mutlu ve huzurlu yaşamak için,yüksek potansiyellerini ortaya çıkarmak ve hayata geçirmek isteyen insanların ve kurumların sıra dışı yaşamlar yaşamak için kullandığı araçlardan en etkili olanıdır. Bu kadar hızla yayılmasının nedeni, kısa zamanda etkin sonuçlar elde edilmesindendir.

Koçluk, bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır.

Koç, danışanına üç ana seviyede destek olur:

  • Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemesi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmesi, karşılan problemlerin çözülmesi,
  • Bunları yaparken danışanın başka olay ve durumlara da  taşınabilecek yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmesi,
  • Aynı zamanda da danışanın "ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMESİ": Koçluk ilişkisi  bittikten sonra da danışanın karşılaştığı durumlardan yararlanırken öğrenmeyi de yetkinliğini geliştirmeye devam etmesi.

Koçunuz olarak, biz:

  • Gerçekten ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemeniz için sizi cesaretlendireceğiz
  • Kendi başınıza şimdiye kadar yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı isteyeceğiz
  • Daha çabuk sonuçlar elde edebilmeniz için odaklanmanıza yardımcı olacağız
  • Size daha fazlasını gerçekleştirmeniz için gerekli araçları, desteği ve yapıyı sağlayacağız.

Kim bir Koçla çalışır?

Yaşamında iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes. Girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller, ve değişim sürecindeki insanlar ile, gelişime açık şirketler genellikle bir Koçla çalışırlar. Kariyerleri veya yaşamda ulaştıkları seviyelerden bağımsız olarak danışanlarımızın hepsinin ortak bir özelliği var: hepsi de yaşamla ve kendileriyle barışık olmayı, daha fazla keyif almayı ve vermeyi hedefleyen, ilerlemeye/dönüşüme açık bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar.

 

Koçluk yoluyla kendinizi kendi yaşamınıza adamanızı sağlar; yaşamınızın her alanında daha fazla denge, yaşam sevinci, samimiyet, enerji, maddi bolluk, konsantrasyon ve hareket bulmanıza yardımcı oluruz.