Bireysel Yoga Terapi

Medikal yoga terapi, modern tıp ile geleneksel yoganın bir arada olduğu yeni bir disiplindir.

Medikal Yoga Terapi ile hem bireysel ihtiyaçlara gore yoga pratikleri adapte edilebiliyor, hem de tıbbi gereksinimler gözönünde bulunduruluyor. Bu durumda, medikal koşulların tedavisinde diğer tamamlayıcı yöntemlerle kıyaslandığında Yoga Terapi daha güvenli ve daha etkili bir seçenek sunuyor bize .

Endişe, sırt ağrısı, romatizma, eklem ağrıları, artrit, hipertansiyon, kalp hastalıkları, solunum problemleri, astım, sindirim sorunları, diabet, multipl skleroz, kronik yorgunluk, fibromiyalji,migren, uykusuzluk, depresyon ve stress gibi pek çok durumda Medikal Yoga Terapi rahatlıkla uygulanabilir.  Anneler ve bebekler, çocuklar, yetişkin kadınlar, erkekler ve de yaşlılar…Uygulamak için herhangi bir rahatsızlık durumuna gerek yok.

Medikal Yoga Terapi beden ve zihin birleşmesin kolaylaştırarak hayatla uyum içinde akmamıza yardımcı olur. Bedenin kendi içindeki şifa kaynaklarını harekete geçirir ve bedendeki çeşitli sistemlerin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Yoga Terapinin etkinliği üzerine yapılmış ve sayısı artarak yapılmakta olan pek çok çalışma bize olumlu etkisi ile ilgili kanıtlar vermektedir. Halen almakta olduğunuz medikal tedavinin yanısıra Yoga Terapi pratiğini de deneyimleyebilirsiniz. Daha önce herhangi bir yoga pratiği yapmış olma gereksinimi yoktur.

Bireysel olarak uygulanan Medikal Yoga Terapi dersleri kişinin durumuna uygun olarak ön görüşme sonrası ihtiyaca göre uzman yoga eğitmenimiz tarafında düzenlenir.

Çalışmaya başlayabilmek için ön görüşme yapılması gerekmektedir.