Özlem Var ile Mandala Uzmanlık Programı

Özlem Var ile Mandala Uzmanlık Programı
Etkinlik Tarihi: 19/10/2018

 

 

Özlem Var ile Mandala Uzmanlık Programı- İZMİR APHRODİTE YOGA MERKEZİ
2 BULUŞMA 70 Saat

Mandala uzmanı olmak, Mandalalardan yola çıkarak Çakralar, Meditasyon, Enerji Sistemlerine biraz daha derin dalmak ya da kendine Mandalaların içinden başka bir göz ile bakmak, mandalalar aracılığıyla kendini daha derinden izlemek, tanımak; hayatında takıldığın yerleri Mandalaların büyülü dünyasının içinde yol alırken farketmek ve dönüştürmek istersen bu program çok “RENKLİ” bir fırsat.

Bu program sonrasında kendi atölyelerini düzenleyebilirsin. Renklerin, sembollerin dünyasına daha derin dalabilirsin. Çizim yeteneğini keşfedebilir ve daha da geliştirebilirsin. Kendin ile yeniden tanışabilirsin.

Bu programda mandala çizim teknikleri ve mandala meditasyonlarının yanısıra uzmanlık teknikleri, sanat sosyolojisi, Jung Psikolojisi, kutsal geometri, fractal geometri, ofis yogası gibi konularda da çok şey bulacaksın.

Mandala uzmanlık programı 2 buluşmada tamamlanacak 40 saat yüzyüze ve 30 saat okuma, ödev, staj eğitiminden oluşmaktadır.


Program 

1. BULUŞMA: 
19 Ekim Cuma 10.00-18.00-
20 Ekim Cumartesi 10.00-18.00
21 Ekim Pazar 10.00-18.00


- Mandala Nedir?
-Tarih
- Felsefe
- Mandala Meditasyonlarına Giriş
- Mandala çiziminin yararları
- Bireysel desen/renk dilini keşfetmek
- Mekan-Zaman kullanımı
- Serbest ve ölçülü mandala çizimlerine giriş
- Temel malzeme bilgisi
- Desen alıştırmaları
- Enerji egzersizleri ve çalışmaları
- Sandalye Yogası – Fiziksel egzersizler
- Mandala – Yantra karşılaştırması
- Jung: Arketipler2. BULUŞMA: 
7 Aralık Cuma akşam 10.00-18.00
8 Aralık Cumartesi 10.00-18.00
9 Aralık Pazar 10.00-18.00

- Mandala Atölyeleri nasıl hazırlanır? Eğitimler nasıl planlanır?
- Yetişkinler ve çocuklar için dersler, atölyeler, eğitimler planlamak.
- Çakralar
- Mandala Meditasyonları - II
- Mandalayı okumak
- İleri düzey ölçü ve çizim teknikleri
- Simetri – Asimetri üzerine
- Renk Bilgisi
- İleri düzey malzeme bilgisi
- Desen alıştırmaları
- Enerji egzersizleri ve çalışmaları
- Sezgi çalışmaları
- Sandalye Yogası – Fiziksel egzersizler
- Ders verme pratikleri
- Eğitmenlik – Eğitimde dikkat edilecekler / kurallar / yapılar
- Sanat Sosyolojisi
- Sanat olarak Mandala
- Sacred Geometri
- Fractal Geometri
- İleri renklendirme teknikleri / Mix Media kullanımı
- Ödev teslimleri

Eğitmen: Özlem Var
Yer: Aphrodite Yoga Merkezi Alsancak / İzmir
Katılım Bedeli: 2500 TL (+ KDV)

14 Eylül Cuma'ya kadar erken ödeme avantajı ile 2000 TL (+ KDV)

Önemli Bilgiler:
* Programımız en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Rezervasyonsuz katılım kabul edilmemektedir.
* Alınan workshopun iptali ve değişikliği yapılamamaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu almak için fatmanur70@hotmail.com veya 05326933692'den ulaşabilirsiniz.

ÖZLEM VAR HAKKINDA:

2000 yılında Reiki yolculuğuna başlayan Özlem Var, Reiki 1, 2, 3a seviye eğitimlerini ilk olarak Sezin Üner ile tamamlamıştır. Yıldız Bulhaz’dan aldığı Reiki 1 ve 2. seviye eğitimler ile Reiki bilgisini ve uygulama deneyimini artıran Var, sonrasında tüm Reiki seviyelerinde Jale Karcan ile tekrar çalışmış ve Reiki Master seviyesini alarak Reiki Eğitmeni olmuştur.

Usui Reki yanında Shambala Reiki Eğitimleri de alan Özlem Var, Reiki’nin yanı sıra farklı terapi türleri, enerji çalışmaları, meditasyon uygulamaları ve çakralar ile ilgili aldığı eğitimler ve kişisel çalışmalarıyla alandaki deneyimini artırmıştır.

2010 yılında SRT – Spiritual Response Theraphy (Ruhsal Yanıt Terapisi) ile tanışan Özlem Var, bu çalışmanın hayatında yarattığı dönüşüm sonrasında 2011 yılında Spiritual Responce Association’ın deneyimli eğitmenlerinden Xenia Ioannidou’dan SRT eğitimi alarak bu terapinin uygulayıcısı olmuştur.

2012 yılında Emotional Freedom Techniques - EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) eğitimini Jale Karcan ile tamamlamıştır.

Özlem Var, Türkiye’nin en deneyimli ve eski yoga eğitmenlerinden olan Bora Ercan’dan 200 saatlik ‘Hatha Yoga Temel Eğitmenlik Eğitimi’ni alarak uluslararası sertifikalı Yoga Eğitmenliğine ilk adımını atmıştır. Devrim Akkaya ile ‘Uluslararası Sertifikalı 200 saatlik Yin Yoga Eğitimi’ni tamamlayan Var, YogaKids eğitmenlerinden Gail Grosmann yönetiminde ‘Uluslararası Sertifikalı Çocuk Yogası Eğitmenliği’ni almıştır. Vedat Saka’dan Yüz Yogası eğitimi alan Var, 2016 yılı içinde Neslihan Çoroğlu ile iki aşamalı ‘Thai Masaj Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Özlem Var, Hariom Yoga tarafından yürütülen Bora Ercan yönetimindeki yoga eğitmen eğitmeni yetiştirmeye yönelik ‘Uluslararası Sertifikalı İleri Düzey Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni ve yine Hariom Yoga tarafından yürütülen Bora Ercan yönetimindeki 250 saatlik ‘Meditasyonda Uzmanlaşma Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Pprofesyonel olarak yoga eğitmenliği yapmakta olan Var, yurtiçinde ve yurtdışında Yoga Eğitmenlik Eğitimleri, Yoga ve Mandala Workshopları ve Reiki Eğitimleri düzenlemektedir.

Sosyoloji alanında Sanat ve Eğitim Sosyolojisi üzerine çalışan ve Grafik Tasarım alanında da 19 senedir profesyonel olarak çalışmaya devam eden Özlem Var, Mandala sanatı ve Mandala terapisi üzerine yoğun olarak çalışmakta ve belirli aralıklarla Mandala Atölyeleri organize etmektedir. Var, “birdenbire BİR’den BİR’e” isimli ilk kişisel Mandala ve İllüstrasyon Sergisini, 2016 Mayıs ayında Jasmine Court Hotel’de açmıştır. 2017 Ağustos ayı içerisinde The House – ArtRooms’da, değerli sanat programcısı Hakan Çakmak anısına açılan karma sergide iki çalışması yer almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde lisans eğitimini tamalayan Var, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesinde Radyo-Televizyon-Sinema Bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir ve bu alanlarda da profesyonel olarak çalışmaktadır.