YİN YOGA VE MERİDYEN MASAJI

Admin 06 Haziran 2019 Duyurular
OĞUZ VE CANGÜL İLE
YİN YOGA VE MERİDYEN MASAJI

YİN YOGA VE MERİDYEN MASAJI

Yin Yoga ve Meridyen Masajı; bağ dokunun açılmasına, enerjetik tıkanıklıkların çözülmesine, bedensel ağrıların giderilmesine destek olur. Yin Yoga pozları içerisinde kişinin bedenine uygulanan masaj; bağ doku ve meridyen hatlarındaki tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olmakla beraber, kişinin kendi bedeniyle yeniden ilişki kurmasına ve farkındalığının artmasına olanak sağlar.
3 ila 5 dakika arsında kalınan Yin Yoga pozları içerisinde yapılan masaj; kasların, eklemlerin, fasyanın açılmasını sağlarken, zihinsel olarak da kişiyi rahatlatarak, günlük yaşamdaki zihinsel ve duygusal yorgunluktan uzaklaşmasını sağlar.
Yin Yoga-Meridyen masajı, Çin Akupunktur sisteminde meridyen olarak adlandırılan enerji kanallarındaki akışı düzenlemeyi hedefler. Meridyenlerin enerji akışını düzenlemek, organ sağlığını, dolaşım sistemi, sinir sistemi, endokrin sistemi sağlığını olumlu yönde etkiler. Dolayısıyla yin yoga ve meridyen masajı hem enerji akışını sağlamada hem de fiziksel sağlığı desteklemede yardımcı olur.
Meridyen masajı, Yin Yoga pozları içerisinde bir eğitmen tarafından uygulanır ve uygulama içerisinde kişinin fiziksel hassasiyetleri dikkate alınır. Meridyen masajı, bedendeki meridyen hatları boyunca uygulanır. Kişinin ruhsal ve fiziksel olarak rahatlamasını sağlar.


Yin Yoga-Meridyen Masajı dersi 2 saat sürecek olup, 6 haftalık bir programı kapsamaktadır.

1.Hafta – Böbrek meridyeni ve Mesane meridyeni (duygusu: Korku)

2.Hafta – Karaciğer meridyeni ve Safra kesesi meridyeni (duygusu: Öfke)

3.Hafta – Dalak/Pankreas meridyeni ve Mide meridyeni (duygusu: Endişe)

4.Hafta – Kalp meridyeni ve İnce bağırsak meridyeni (duygusu: Sevinç)

5.Hafta – Akciğer meridyeni ve Kalın bağırsak meridyeni (duygusu: Üzüntü)

6.Hafta – Perikardiyum meridyeni – Üçlü ısıtıcı (duygu bozuklukları)

**Tek ders meridyen masajına katılım 100 tl + kdv

**6 haftalık paket 480 tl + kdv

**Kişi sayısı en fazla 6 kişi ile sınırlı olacaktır.

Tarihler: 12 Haziran Çarşamba – 17 Temmuz Çarşamba

Saat: 11.00 – 13.00

Yer: Aphrodite Yoga Merkezi / Alsancak

İletişim: 0530 184 18 71 – 0535 353 43 81

Cangül Uygur

1983 İstanbul doğumludur. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansına aynı üniversitede Kadın Çalışmaları’nda devam etti. Antalya ve Ankara Devlet Tiyatrolarında oyuncu ve reji asistanı görevlerinde bulundu. Uzun yıllar kadınlarla beden üzerine çalışmalar, toplumsal cinsiyet çalışmaları, farkındalık çalışmaları, kadın tiyatrosu yaptı. Bir psikoterapist ile birlikte Sanat Terapisi uygulamaları gerçekleştirdi. Ayrıca yıllarca özel kurumlarda drama eğitmenliği yaptı. Drama ile toplumsal cinsiyet, beden farkındalığı, şiddet, (özel şirketlerde) iletişim, ebeveyn-çocuk, kadın-maske-kimlik atölyeleri, Psikosomatik/Günlük ağrılar ve Yoga atölyeleri gerçekleştirdi. Eğitimde drama ile öğrenmenin olanaklarını, drama çalışmalarının toplumsal cinsiyet çalışmalarına nasıl katkı sunabileceğini araştırdı ve bu konularda uluslararası konferanslarda bildiriler sundu. Tiyatro yolculuğu içerisinde, yoganın ve bedensel pratiklerin, sanatın birbirinden nasıl beslendiğini gördü. Hatha Yoga/200 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimini Neval Aras’tan aldı. Ardından Neval Aras’tan 50 saat İleri Seviye Yoga ve Yoga Anatomisi eğitimi aldı. Neval Aras ile Tenerife’de on gün yoga kampına katıldı. 100 saat Yin Yoga eğitimini Yeşim Atik’ten aldı. Yeşim Atik’in 50 saat yoğunlaştırılmış Yin Yoga eğitiminde asistanlık yaptı. Aphrodite Yoga School’da Fatmanur Kayral, Erdoğan Yenice ve Hülya Kayral’ın gerçekleştirdiği 100 saat Yoga Terapi uzmanlık eğitimi aldı. Yeşim Atik’ten Meditatif Dokunuşlar ve Meridyenler eğitimi aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan HİS’den (Herkes için Spor Federasyonu) 1.Kademe Yoga antrenörlüğü ve gelişim seminerleri belgelerini almıştır. Fatmanur Kayral’ın Fibromiyalji için Terapötik odaklı Medikal Yoga workshop’una katıldı. Gizem Onay’ın Sağlıklı Menstrual Döngüler Atölyesine katıldı. Gizem Gümüşay’ın “Ne Yersen O’sun” adlı beslenme atölyesine katıldı. Eğitmenlik yolunda eğitimlerine devam etmenin yanı sıra, Hatha Yoga, Yin Yoga, Yoga Terapi bireysel dersler ve grup dersleri vermektedir. İzmir’de Tiyatro çalışmalarına da devam etmektedir.

Oğuz Ceyhan

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarında oyunculuk ve reji asistanlığı görevlerinde bulunmuştur. Özel okullarda Drama Liderliği yapmıştır. Kadın Tiyatrosu, Feminist Tiyatro, Erkeklik çalışmalarına eğilmiş, Ankara’da Öteyüz Kadın Tiyatrosunu kurmuş, atölye yürütücülüğü ve yönetmenlik çalışmalarını on yılı aşkın süre sürdürmüş, Öteyüz Kadın Tiyatrosu’nun festival ve turne organizasyonlarını gerçekleştirmiştir. Azerbaycan Mim Tiyatrosu’nun “Mim ve Beden Kullanımı” üzerine atölyelerine katılmıştır. Ayrıca “Kukla Kullanımı” ile ilgili çeşitli workshoplara katılmıştır. “Doğaçlama Tiyatro”, “İmgeden Dramaya”, “Doğaçlamadan Sahnelemeye”, “Ezilenlerin Tiyatrosu” atölyelerini gerçekleştirmiştir. Tiyatroya başladığı yıllarda yoga ile tanışmıştır. Reji ve oyunculuk çalışmalarında bedensel pratiklere yogayı da eklemiştir. 200 saat Yoga Temel Eğitmenlik Eğitimi’ni Ege Yoga Derneği ve Hariom Yoga’dan, 50 saat Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni Yeşim Atik’ten almıştır. Aphrodite Yoga School’da Fatmanur Kayral, Erdoğan Yenice ve Hülya Kayral’ın gerçekleştirdiği 100 saat Yoga Terapi uzmanlık eğitimini

tamamlamıştır. Yeşim Atik’ten Meditatif Dokunuşlar ve Meridyenler eğitimi almıştır. Aphrodite Yoga School’da 250 saat Yogada Uzmanlaşma Programı’nda asistanlık yapmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan HİS’den (Herkes için Spor Federasyonu) 1.Kademe Yoga antrenörlüğü ve gelişim seminerleri belgelerini almıştır. İzmir Aktif Felsefe’de Chi Kung atölyelerine katılmıştır. Fatmanur Kayral’ın Fibromiyalji için Terapötik odaklı Medikal Yoga workshop’una katılmıştır. Kendi kişisel gelişimi ve yoga pratiği için Ashtanga yoga çalışmalarına yönelmiştir. Ayrıca, doğal yaşam, beslenme gibi konularla özel olarak ilgilenmektedir ve ‘doakozmetik’ etiketiyle doğal ürünler üreten firmanın yetkilisidir. Eğitmenliğini geliştirmek için eğitimlerine devam etmekte ve Hatha Yoga, Yin Yoga, Yoga Terapi bireysel dersler ve grup dersleri vermektedir. İzmir’de Tiyatro çalışmalarına da devam etmektedir.

Yorumlar