YOGA İLE KENDİ HİKAYENİ YAZMAYA HAZIR MISIN?

Priiti Kana 15 Eylül 2019 Diğer Yazıları

 

Yoga öğrenerek onun bir parçası olabilir, kişisel hikayenizi yazabilir ve kendinizi şekillendirebilirsiniz.
Neden derseniz hikaye "anlam" demektir, çünkü anlattığımız hikayeye inanırız. Daha çok inanmak için de daha fazla anlatırız. Oysa anlamı bulmak içinse biraz durup, içsel alanımızı dinlemek gerekir. Ancak böyle yaparak öznesi olabiliriz yaşamımızın.
Bu durumda yogayı öğrenmek, anlamak ve uygulamak, bir hikaye yazarak anlatmaya başlamak için harika bir fırsat. Böylece Yogayı izleyen değil, onun bir parçası oluruz. Yoganın bir parçası olmak bizi hazmedilmemiş ve içselleşmemiş tüm yaşam durumlarımızdan korur. Böylece daha güzel ve inanılası hikayeler oluşturmaya başlarız.
.

Benim hikayemde böyle yazıldı. Yogayı ilk öğrenmeye başladığımda hikayemde değişmeye başlamıştı. Gerisini ben yazdım. Şimdi kendi hikayelerini yazmak isteyenlere rehberlik etmek ve onlarında yoga ile yazacakları kendi hikayelerine yön vermelerine yardım etmek için her gün yeniden hikayeler yazıyorum. Geçen yıl Yoga uzmanlık programı açarak, yeni yoga uzmanlığı dersleri vermem işte böyle başladı. Kocaman bir aile hayal ettim, yoganın bir parçası olmayı seçmiş, gülen yüzlerle dolu.
.

300 saat olarak geliştirip, hikayelerini yoga ile yazacak olanlara daha güçlü ve derin bir program sunan "Yoga Uzmanlaşma Programı" 17 Kasım cumartesi günü başlıyor.
.

Kendi hikayesini yoga ile çizmek isteyen, bilgiyi anlama dönüştürmeye hazır her bilge yüreğe açıktır.
.

Event:
https://www.facebook.com/events/468464313702543/?ti=cl
.
Bilgi almak için bana yazın