"Yoga Terapi" Uzmanlık Programı

Admin 11 Kasım 2018 Duyurular
2019 Ocak-Mayıs

YOGA TERAPİ UZMANLIK PROGRAMI İZMİR
1.Modül: Yoga Terapinin Temelleri ve Fiziksel Rahatsızlıklara Uyarlanması (100 saat)
2.Modül: Fizyolojik Rahatsızlıklar ve Yoga Terapi uygulamaları – 5 Element Teori ve Uygulama – Enerji Beden – Meridyenler ve Akubası Teorisi (100 saat)
Eğitmenler: Fatma Nur Kayral – Hülya Kayral – Erdoğan Yenice
Mekan: Aphrodite Yoga, Alsancak/İzmir
İletişim:
- Erdoğan Yenice, Tel: 0552 616 4306,
e-posta:erdoganyenice@gmail.com

Eğitim buluşma tarihleri ve saatleri: 
Eğitimin 1. modülü dört hafta sonu buluşması, 4 günlük inziva, ödev ve okumalar ile tamamlanacaktır
Tarihler: 
1.Buluşma 25-26-27 Ocak
2.Buluşma 22-23-24 Şubat
3.Buluşma 22-23-24 Mart
4.Buluşma 19-20-21 Nisan
Saatler: 
Cuma buluşmaları: 18.00 - 20.00
Cumartesi - Pazar: 10.00 - 17.00
İnziva: İnziva yeri ve tarihleri daha sonra duyurulacaktır. İnzivadaki eğitim çalışmaları eğitim ücretine dahildir, inziva yerine ulaşım ve konaklama ücreti katılımcılara aittir. 

Yoga Terapi Nedir ve Neden Bu Eğitim:
Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sağlık sisteminden gelen Yoga Terapi, kişinin her seviyede sağlıkla ilgili sıkıntılarıyla baş etmesi, belirtilerin azaltılması, bedenin dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga tekniklerinin ve uygulamalarının nefes, mantra ve meditasyon çalışmaları ile uyarlanması ile oluşturulmuş bütüncül bir sistemdir. Sistem her beden yapısına göre uyarlanabilir. Ayrıca yoga tecrübesi gerektirmez, 7’den 70’e kadar her yaştan insan tarafından uygulanabilir.
Uygulama, yoga pozlarının vinyasa – akış şeklinde birbiri ardına sıralanması ve nefesle birlikte tekrarlanması şeklinde gelişir. Pozları tekrar etmek, bozulan sinir-kas sistemini tekrar dengeye getirmek için etkili yöntemlerden birisidir. Tekrarla birlikte hareket kalıpları değişmeye ve dolayısıyla bedendeki fiziksel dengesizlik (postür sorunları) düzelmeye başlar.
Dikkatlice sıralanmış yoga pozlarını, nefesle birlikte akış halinde Yoga Terapi şeklinde uygulamak, daha derindeki kasları ve iç organları etkiler. Prana-nefes, akış halinde olduğu için uygulamanızı daha meditatif bir hale getirir. Doğru akan nefes ve meditasyon hali ise psikolojik ve duygusal durumunuzu olumlu etkilediği için fizyolojik rahatsızlıklarla rahatça baş edebilmenizi ve kolayca iyileşmenizi sağlar.

https://www.facebook.com/events/119885162232530/

Yorumlar